Provedení / použití  monitorů

Stolní

Pracovní plocha

Pracovní plocha

Pracovní plocha Pracovní plocha

Pracovní plocha

Stolní monitory mají typicky kryt z plastu a estetiku jako hlavní hledisko. Řada 3000 stolních modelů je  “určena pro dotyk,” s důležitými vlastnostmi základny, která spolehlivě drží celek displeje při dotyku (ve srovnání s některými stolními monitory s integrovaným dotykem, které se mohou epřijatelně kolébat a být neschvalitelné s požadovanými osvědčeními). Jiné vlastnosti nalezené v Elo stolních monitorech zahrnují základ vyměnitelný nebo reverzibilní pro připevnění ke zdi, otvory pro upevnění v dolní část základny pro bezpečnost , VESA instalace, utěsnění touchscreenu, OSD ovládání ze strany s možností uzamčení při veřejném použití, vestavěné reproduktory, flexibilní vstupně-výstupní konektivitu včetně zvláštních USB spojení a čisté kabelové vedení. Stolní monitory jsou výhodné pro koncový prodej, kancelářské automatizace a mnoho aplikací ve zdravotnictví, lékařství a řízení strojů.

Není doporučeno používat stolní monitory vestavěné uvnitř nábytku, neboť se mohou často měnit podle trendů designu. Přednostním řešením je jeden z monitorů pro zadní montáž uvedený níže.

Zadní montáž   (návod k montáži zde)

Chovat-Mount

Chovat-Mount

Chovat-Mount Chovat-Mount

Chovat-Mount

Monitory pro zadní montáž jsou většinou kovové, s větracími  štěrbinami pro chlazení, a jsou navrženy k použití uvnitř konstrukce,například dotykového kiosku. Obsahují “mini-rámeček,” typicky vyrobený z plastu, který chrání komponenty dotyku a obepíná vodotěsný prostor. Vnější otvor většinou odpovídá rámečku  monitoru a poskytuje jeho vlastní estetiku. CRT monitory mohou také být konstruovány jako otevřený-rám pro lepší chlazení a u levnějších modelů je nutno kiosek projektovat pro větší bezpečnost. Na zakřivené obrazovce CRT může rámeček také sloužit k přizpůsobení se plochému přednímu povrchu, zjednodušovat design kiosku a stavbu.

Panelová montáž/přední montáž  (návod k montáži zde)

Panel-Mount/přední-Mount   Panel-Mount/přední-Mount

Panelové nebo přední monitory jsou podobné monitorům pro zadní montáž, jen jsou vkládány do otvoru z přední strany, s rámečkem viditelně. Toto je přednostní volba pro řízení procesů a  kontrolní aplikace strojů. Přední panel je typicky kovový, z nerezové oceli nebo hliníku, a může být lakován. Rámeček poskytuje těsnění mezi touchscreenem a předním panelem a také mezi předním panelem a montážní plochou.

Rack-montáž (průmyslová, do stojanu 19")

Polička-Mount  Polička-Mount

Modely pro rack-montáž jsou vlastně monitory pro přední montáž, specificky navržené pro upevnění ve standardním elektronickém roštu,stojanu nebo konzoli, typicky o rozměru 19 palců. Tato konfigurace je používána pro mnoho vědeckých, telekomunikačních a průmyslových aplikací. Elo nabízí také dodatečné držáky k několika jeho panelovým monitorům,aby mohly být zabudovány do standartního 19” stojanu.