Typy displejů

LCD

Displej plochého paneluDisplej z tekutých krystalů (LCD) nabízí několik výhod. S jeho plochou obrazovkou a štíhlým tělem LCD zabírá mnohem méně prostoru než obrazovka s katodovou trubicí (CRT). 15” LCD má přibližně stejnou velikost zobrazované plochy jako 17” CRT. LCD jsou dostupné v úrovních jasu, které daleko překonají typické CRT, což je dělá správnou volbou pro prostředí s vysokým jasem. LCD také vytváří neblikavý obraz se zhruba dvoutřetinovou spotřebou energie oproti CRT.

LCD má nižší poměr cena/životnost než CRT, protože průměrná předpokládaná životnost podsvícení LCD je 25.000 až 30.000 hodin. Toto reprezentuje tři až čtyři roky používání pro displej svítící 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu.

CRT - katodová obrazovka

CRT displejKlíčovou výhodou CRT technologie je nízká počáteční kupní cena. CRT je správná volba pro velmi vysoká rozlišení,např. v lékařství. Navíc, protože zorný úhel CRT je větší než to plochého displeje, CRT je použitelnější pro aplikace kde se diváci budou dívat na displej z různých úhlů. CRT je také ideální pro videa v reálném času.

 

pro podrobnější informace:

LCD nebo CRT ? Který typ displeje je správný pro vaši aplikaci?