LCD nebo CRT? Který typ displeje je správný pro vaši aplikaci?

Jakmile jste se rozhodli zlepšit vaši aplikaci dotykem a vybrali technologii dotyku — odporová, s povrchovou vlnou nebo infračervená — měli byste srovnáním charakteristik displejů s tekutými krystaly (LCDs) a obrazovek s katodovým paprskem (CRTs) určit,který druh displeje druh nejlépe přísluší vaší aplikaci a prostředí.

Srovnání typů displejů založená na následujících kritériích vám mohou pomoci udělat nejlepší výběr pro vaši aplikaci.

Životnost displeje

Všechny displeje postupně klesají ve výkonu vlivem klesajícího jasu. Tento pokles je měřen jako doba nutná k poklesu na 50 procent jeho jasu počátečního. Displeje v kontaktu aplikace často operují 24 hodin denně protože mnoho být v nastaveních veřejného přístupu.

 • LCDs — průměrná předpokládaná životnost podsvícení LCD je 25,000 až 30,000 hodin. To reprezentuje tři až čtyři roky použití pro displej svítící 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu. Podsvícení LCD může být vyměněno , čímž prodlužujeme život displeje.
 • CRTs — průměrná předpokládaná životnost CRT je 12,000 až 15,000 hodin. To reprezentuje jeden a půl až dva roky použití pro displej svítící 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu. Jen zřídka je ekonomické vyměnit obrazovku uvnitř CRT displeje.

Zabraná plocha, vzhled a váha

S jeho plochou obrazovkou a štíhlým profilem LCD zabírá méně prostoru než CRT. Ve skutečnosti 15-palcový LCD monitor odpovídá asi 40 procentům prostoru obsazeného 17-palcovým CRT, a přesto má přibližně stejný zobrazovanou oblast. Navíc, LCD může být upevněn na zdi  a ušetřit misto na stole,a může zapadnout do menších prostorů k dispozici uvnitř průmyslového vybavení. Úspora místa se může promítnout do zvýšeného výnosu — můžete používat zvláštní prostor pro více zboží v prodeji, více zaměstnanců v kanceláři nebo více vybavení v laboratoři nebo továrně.

Futuristický vzhled LCDs zvětší jejich přitažlivost pro zákazníky, kteří chtějí přiblížit jejich společnost nebo aplikaci moderním technologickým trendům.

Navíc, LCD váží o mnoho méně než srovnatelný CRT, což může být důležité u displejů připojených na mechanických ramenech v  nemocnicích,nebo když použijí kiosky, které používají LCDs.

Kvalita obrazu

 • LCDs jsou dostupné v úrovních jasu, které daleko překonají typické CRTs, což je činí správnou volbu pro prostředí s vysokou úrovní světla a pro aplikace jako kiosky na veřejnosti, kde jasnější displej zaujme pozornost a vyzve k využití. LCDs také vytvářejí obraz bez blikání.
 • CRT je správná volba pro rozlišením náročné aplikace ,jakými je lékařství. Navíc, protože zorný úhel CRT je větší než u LCD, CRT je vhodnější pro aplikaci kde se diváci budou dívat na displej z různých úhlů. Příkladem je veřejný kiosek používaný dětmi a dospělými nebo skupinou lidí najednou. CRT je také ideální pro ukázání video v reálném čase.

Spotřeba energie a vyvíjení tepla

LCDs spotřebují o třetinu méně enrgie než stejně velké CRT monitory, a tak vyvíjení méně tepla než CRTs. To nejen šetří peníze,ale dělá je i správnou volbou pro průmyslové vybavení a prostředí,kde mnoho displejů v uzavřeném prostoru by zvýšilo znatelně zvýšilo teplotu a energetické výdaje.

Cena a celkové náklady 

15-palcový LCD touchmonitor má stejnou zobrazovací oblast jako 17-palcový CRT touchmonitor, ale stojí přibližně o 50 až 100 procent více. Nicméně, ve srovnání celkových nákladů LCD proti CRT je důležité také vzít v úvahu,že LCD má delší životnost, šetří prosto a má nižší spotřebu energie. Kumulativní účinek těchto proměnných může udělat LCD ekonomičtějším přes jeho vyšší nákupní cenu.

Dotýková řešení od Elo

LCD a CRT touchmonitors od Elo jsou jednoduchá, stabilní, trvanlivá řešení pro nejširší rozsah dotykových aplikací. Elo nabízí několik technologií dotyku: AccuTouch pětidrátová odporová, AT4 čtyřdrátová odporováIntelliTouch s povrchovou vlnou, SecureTouch s povrchovou vlnou, iTouch s dotykem na obrazovku, s promítanou kapacitou, povrchovou kapacitní a CarrollTouch infračervenou.

A't si vyberete jakoukoliv technologii,má Elo správné dotykové řešení pro vaši aplikaci.

Výhody CRT

 • Nízká pořizovací cena
 • Správná volba pro aplikace s vysokým rozlišením
 • Větší zorný úhel dovolí rozmanité uživatele z různých úhlů
 • Lepší pro zobrazení videa v reálném čase

Výhody LCD

 • Snižuje celkové náklady
 • Menší prostor pro aplikace úsporné na místo
 • Správná volba pro vysoce světlá prostředí
 • Neblikavý obraz
 • Spotřebuje až o třetinu méně energie