Touchscreeny - výběr technologie

AccuTouch - pětivodičový odporový sensor

AccuTouch -pětidrátová odporová technologie, je pracant odporových touchscreenů, poskytuje nepřekonatelný výkon. Ať už je aktivovaný prstem, rukou v rukavici, nehtem nebo předmětem jako je kreditní karta, AccuTouch touchscreen doručí rychlou, přesnou odezvu pokaždé. Je odolný v  prostředí, kde se rozlévá a šplouchá kapalina, panuje vlhkost a kapky — snáší většinu typů znečištění. AccuTouch je široce použitý v prodeji, průmyslu a lékařských aplikacích, a je dostupný pro plochý panel i CRT obrazovku.

AT4 - čtyřvodičový odporový sensor

Elo TouchSystems AT4 - čtyřdrátová odporová technologie, je nejlevnější dotykové řešení. Jeho výhoda je stálý chod, rychlá dotyková odezva, pružnost vstupu, úzký okraj, menší váha a nízká spotřeba energie. AT4 odporové touchscreeny jsou ideální pro průmyslové aplikace, přenosné lékařské a automatizační zařízení, vstupní terminály, kancelářské přístroje, domácí zařízení a mobilní počítače — téměř všude,kde je používán malý displej.

CarrollTouch - infračervený sensor

CarrollTouch - infračervená technologie, "přežije" i kruté aplikace. To je jediná technologie, která se nespoléhá na překrytí nebo potažení displeje k registrování dotyku, a tak je nemožné fyzicky “opotřebovávat” touchscreen. CarrollTouch technologie kombinuje vysoký optický výkon s vynikajícím těsnicí schopností, takže je to vynikající výběr pro náročné průmyslové a venkovní kioskové aplikace. Dotyk prstem, rukou v rukavici, nehtem nebo jehlou, to vše pokaždé zaručí rychlou, přesnou odezvu. CarrollTouch infračervená technologie je dostupná pro ploché panely.

IntelliTouch - sensor s povrchovou vlnou

IntelliTouch - s povrchovou vlnou, je standard optických touchscreenů. Jeho čistá skleněná stavba poskytuje vysoký optický výkon a dělá jej nejvíce poškrábání odolnou technologií. Je téměř nemožné fyzicky “opotřebení” tohoto touchscreenu. IntelliTouch je široce používán v kioscích, hrách a aplikacích kancelářské automatizace a je dostupný pro plochý panel i CRT obrazovku.

SecureTouch - s povrchovou vlnou, "antivandal"

SecureTouch poskytuje všechny vlastnosti IntelliTouch spolu se konstrukcí tvrzeného skla pro vysokou odolnost vůči rozbití a vandalství. Je téměř nemožné fyzicky poškodit nebo “opotřebovat” tyto touchscreeny. SecureTouch je široce používán v kioscích, hrách a aplikacích kancelářské automatizace a je dostupný jen pro ploché LCD panely.

iTouch - "dotyk obrazovky s povrchovou vlnou"

Pro aplikace,používající CRT obrazovky, vykazuje iTouch vysoký optický výkon a kvalitu obrazu. Technologie povrchové vlny je aplikována přímo na čelní povrch obrazovky, takže prochází 100 % obraz i jas. Čelní povrch CRT je extrémně silný a odolný proti škrábnutím, rozbití a vandalství. iTouch je široce používán v kioscích, hrách a aplikacích kancelářské automatizace a je dostupný jen pro CRT řešení.

Promítaná kapacita

Technologie promítané kapacity umožní citlivost na dotyk přes ochrannou vrstvu před displejem, dovoluje touchmonitorům instalaci za okno obchodu nebo vandalům odolné sklo. DirectTouch je 7,8 mm senzor s tvrzenou skleněnou vnější vrstvou, ThruTouch pracuje přes zákazníkem instalovanou vnější vrstvu. Kompletní systém odolá úderům, škrábnutím a vandalství a je také odolný před vlhkostí, teplem, deštěm, sněhem a ledem, nebo čistícími kapalinami, což jej činí ideálním pro venkovní aplikace. Pevné spojení touchscreenu s řadičem poskytuje zvýšenou úroveň spolehlivosti a delší životnost, včetně stálosti odezvy a minima údržby, která nevyžaduje žádné rekalibrace.

Povrchová kapacita

Povrchově kapacitní touchscreens poskytnou řešení pro zákazníky, kteří chtějí alternativu k jejich dnešním kapacitním senzorům. Úzký, patentovaný Z-okraj vytváří vrozeně lineární senzor. Průhledný ochranný nátěr dělá senzor odolným proti škrábnutím a odřeninám. Dotykový výkon je nedotčený každodenním používáním a nehodami jako špína, prach, kondenzovaná voda, rozlitá kapalina, nečistota nebo čištění. Přesto povrchové kapacitní touchscreeny odpovědí rychle a jednoduše s vynikajícím výkonem. A firmou Elo navržený kontroler reaguje na rychlé, lehké doteky, a nevyžaduje kalibraci dokonce ani v místech se špatným uzemněním.

Akustická pulsní technologie - APR
Odstraňuje nevýhody a spojuje dobré vlastnosti ostatních technologií.